Ekopobyt aneb Jsme součástí přírody

V pondělí 4. 9. bylo ještě po osmé hodině ráno před školou velmi rušno. Důvod byl prostý: žáci osmých ročníků- tedy my – právě odjížděli na ekologický pobyt do Lučkovic u Blatné. Připravený program byl, jak název pobytu napovídá, zaměřený na ochranu přírody.
Hned po příjezdu do areálu rekreačního zařízení Lučkovice jsme se rozdělili do družstev a vybrali si z nabídky název týmu. A tak se z nás na týden stali: Delfíni, Tygři, Sloni, Klokani, Tučňáci, Tuleni a Sépie.
V tomto složení jsme pak absolvovali všechny připravené hry. Byla jich celá řada, např. Ekokonference, Člověče, nezlob se, Každý je užitečný, Hra na náhodu, Kdo je Karel, Víte, že…, Světlušky a další. Názvy vám asi příliš neřeknou, ale věřte, nudné nebyly. Po celý pobyt pro nás program připravovali společně s učiteli i žáci 9. ročníků, kteří na závěr ekopobytu zcela zaslouženě obdrželi titul „Ekopomocníci“.
Snažili jsme se pracovat jako tým, poznali jsme se s ostatními spolužáky i v jiném prostředí než školním. Učitelé byli příjemně překvapeni, že i ti „zlobivější“ z nás dokázali pracovat na zadaném úkolu. Při závěrečném hodnocení jsme obdrželi diplomy a nějakou tu sladkost. O umístění nakonec tolik nešlo, heslo na diplomech mluvilo za vše:
„Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoliv.“
Žáci 8. tříd
Fotografie naleznete zde.