Okresní kolo olympiády v angličtině – 1. místo!

14. února se dva naši žáci zúčastnili okresního kola olympiády v anglickém jazyce. Pořadatelem byla Základní škola Jiráskovy sady v Příbrami. V letošním roce pořadatelé zaznamenali rekordní účast, celkem se přihlásilo 43 žáků z 24 škol okresu Příbram. Žáci byli rozděleni do třech kategorií a soutěž byla dvoukolová. První kolo sestávalo z dovednostního testu zaměřeného na gramatiku, fráze a znalost komunikace. Do druhého kola – konverzačního postoupilo pět nejlepších
v každé kategorii.
Naši školu reprezentoval Vojta Mikuláš ze 7.A, který se v tvrdé konkurenci v I. kategorii (žáci 6. a 7. ročníků,
vč. odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) neprobojoval do druhého kola.
V kategorii II.A (žáci 8. a 9. ročníků) nás reprezentovala Veronika Andrejsková z 8.A, která navázala na úspěchy
z minulých let a v této kategorii zvítězila.
Oběma žákům děkujeme za reprezentaci školy. Verče gratulujeme a držíme palce v krajském kole!
Mgr. Alexandra Kubátová