Naše cesta do Belgie

Díky našem krásnému umístění v soutěži s europoslancem Petrem Ježkem jsme se na přelomu listopadu a prosince zúčastnili poznávací cesty do předvánoční Belgie. Každý den jsme měli perfektně naplánovaný program včetně osobního a vzdělávacího času.
Hlavním bodem zájezdu byla prohlídka Evropského parlamentu v Bruselu, kde jsme měli možnost podívat se přímo do zasedací místnosti a více se poučit o její funkčnosti a o průběhu zasedání. Potkali jsme se tu osobně i s europoslancem Petrem Ježkem.
V ostatních dnech jsme navštěvovali památky na různých místech, viděli jsme například krásně osvětlené náměstí včetně speciální světelné show a  sochu známého čůrajícího chlapečka v hlavním městě Belgii, ve Frankfurtu nad Mohanem jsme měli možnost podívat se na jeden z nejvyšších mrakodrapů tohoto města a zakoupit si speciality na vánočních trzích. Také nám neutekla návštěva nádherných historických měst Bruggy, Antwerpy a Lovaň, kde jsme byli po celou dobu zájezdu ubytováni.
Celou poznávací cestu jsme si moc užili a doufáme, že budeme mít možnost ještě někdy Belgii navštívit, protože za to rozhodně stojí!
Tamara Jitka Křížková 8.C
Fotografie naleznete zde.