IV. ročník basketbalového turnaje

Ve středu 31. 5. se na naší škole uskutečnil IV. ročník basketbalového turnaje mezi dobříšskými školami. Pozvání na toto sportovní klání přijala 2. ZŠ Dobříš a Gymnázium Karla Čapka. Každá škola s sebou přivedla dvě družstva, a to tým chlapců a tým děvčat.
Za naši školu se turnaje zúčastnily dívky pod vedením p. uč. Purkartové ve složení: Zuzana Sirotková, Naty Stiborová, Danča Skalická, Adriana Kajgrová, Katka Sobotková, Bětka Kratochvílová, Vanda Sojková, Verča Beranová, Alena Plíhalová, Adéla Universalová a Kačka Králová. Dívky sehrály celkem dva zápasy a oba dva se jim podařilo vyhrát. Do zápasů se pustily s vervou a plným nasazením. Nesmíme opomenout výkon Natálie Stiborové, žákyně 9. A, která během zápasů nastřílela nejvíce košů a přispěla, tak k našim výhrám. Nicméně ostatní děvčata se také činila a předvedla pozoruhodný výkon.
Kluci pod vedením p. uč. Hadraby hráli ve složení: Matyáš Kalbáč, Dominik Slíva, Vašek Hylmar, Tobias Bröstl, Šimon Vlček, Lukáš Pavlis, Kryštof Kubeš, Matyáš Drnec, Tomáš Mlýnek, Vítek Koš, Karel Holman a Jakub Jindáček. Chlapci sehráli dva skvělé zápasy. Všechny poločasy hráli v obrovském tempu, nevzdávali se, ani když o zápase bylo rozhodnuto, a to v jejich prospěch. V nátlaku na soupeře nepřestávali. Za zmínku určitě stojí výstavní tříbodové koše Tobiase Bröstla, žáka 7. B, které jisto jistě přispěly k výhře našeho družstva. Nelze ovšem opomíjet ani ostatní hráče, kteří se významnou měrou na vítězství podíleli. Obě naše družstva se nakonec, ale ne překvapivě, umístila na 1. místě!!! Doufáme, že všichni si tento basketbalový svátek náležitě užili a těšíme se na další ročník. Dále bychom rádi poděkovali Karolíně Juhászové, Kateřině Šindelářové a Janě Krotilové za pomoc při organizování turnaje. A v neposlední řadě by si veliké díky zasloužil p. učitel Pavel Hadraba za skvěle zvládnutou organizaci a přípravu turnaje, díky Pavle.
Fotografie naleznete zde.
N. Purkartová