Expedice Karakoram

Každým rokem se naše škola účastní soutěže v Praze v lanovém centru. Nebylo tomu jinak ani letos.
S vybranými žáky devátých tříd jsme se 16. dubna 2019 v ranních hodinách vydali směr Praha Vysočany, abychom se zúčastnili soutěže s názvem EXPEDICE KARAKORAM.
Na úvod byli žáci seznámeni se základními informacemi o průběhu celé soutěže. Poté si vyzkoušeli jistit své kamarády a také se pokusili zdolat své první překážky. Po základním výcviku mohla konečně expedice KARAKORAM začít. Žáci měli 120 minut na zdolávání jednotlivých překážek, přičemž zároveň plnili i doplňující úkoly. Měli například z obrázku poznat české přísloví nebo spočítat matematickou úlohu. Za každou zdolanou překážku či splněný úkol byly žákům připisovány body. Po vypršení časového limitu došlo na vyhlašování výsledků.
Celou expedici nás provázelo krásné počasí, takže si žáci tento výlet náležitě užili. Naše dvě družstva ve složení: Horst Bauer, Lukáš Forejt, Jan Kuchař, Alena Plíhalová, Markéta Jelínková, Veronika Beranová, Eliška Dragounová, Stanislav Holobrada, Anna Psíková a Kateřina Sobotková se celkově umístila na krásném 8. a 9. místě. Fotografie naleznete zde.
Zuzana Kočí, Iveta Císařová