Den Země

Naše škola se také připojila k oslavám Dne Země. Hlavní akcí bylo soutěžní dopoledne pořádané pro žáky 1.-6. tříd. Tématem byl tentokrát pták roku – čáp bílý a čáp černý. Počasí bylo proti nám, a tak se vůbec poprvé Den Země na naší škole nekonal pod širým nebem, ale v prostorách školy.
Na trase na žáky čekaly různé úkoly – hlavolam, osmisměrka, kvíz, zkouška obratnosti, nácvik létání, poznávání přírodnin, třídění odpadu, první pomoc atd. Děti též skládaly básničku s čapí tématikou (zde). Jak nakonec celé klání dopadlo, není úplně podstatné, nejdůležitější je, že i přes nepřízeň počasí se akce vydařila a děti si tento den užily.
Poděkování patří nejen soutěžícím za jejich snahu při plnění úkolů, ale též vyučujícím a žákům osmého ročníku, kteří se podíleli na organizaci této akce.
Hadamovská Jitka
Fotografie naleznete zde.