Basketbalový turnaj – 2. místo v okresním kole

Ve středu 6.3.2019 proběhlo na ZŠ Březové Hory okresní kolo basketbalového turnaje III. kat mladších žáků. Naši školu v tomto turnaji reprezentovali Václav Hylmar, Josef Lojín, Tomáš Havlík, Tomáš Obermajer, Matěj Dragoun, Jakub Lachman, Tadeáš Stibor, David Hadraba, Vojtěch Dragoun, Kryštof Kšána.
Ve skupině jsme odehráli úvodní zápas proti ZŠ Březové Hory, který jsme prohráli 8:20. V dalším zápase se chlapci začali herně zlepšovat a se ZŠ Jiráskovy sady vyhráli jednoznačným rozdílem 33:8. Ve svém třetím zápase ve skupině se utkali s 2. ZŠ Dobříš, kde již chlapci předváděli výbornou hru, kterou korunovali výhrou 22:4. V posledním zápase se utkali se ZŠ pod Svatou Horou, kterou také porazili a to 18:7. Po třech výhrách a jedné prohře nakonec postoupili do dalších bojů z druhého místa. V semifinále naše družstvo čekal vítěz skupiny B – velmi silné družstvo ZŠ Školní Příbram. Po velmi namáhavém a nádherném souboji si nakonec chlapci poradili i s tímto týmem a vyhráli 25:17. Tato výhra nás posunula do finálového souboje o první místo. Naším soupeřem byla opět ZŠ Březové Hory, která vyhrála druhý semifinálový zápas. Tento poslední zápas byl ozdobou celého turnaje, kde se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Nakonec i přes velkou bojovnost a skvělý výkon naše družstvo soupeři podlehlo a prohrálo 13:16 a obsadilo tak skvělé druhé místo v okrese. Velké dík patří nejen celému družstvu za skvělou reprezentaci školy, ale také kapitánovi týmu Vašku Hylmarovi, který svým herním přístupem a bojovností strhl ostatní hráče k maximálnímu nasazení v tomto turnaji. Blahopřejeme a děkujeme.Fotografie naleznete zde.

Pavel Hadraba