Anglie – pátek

Poslední den našeho pobytu v Anglii jsme strávili v Londýně. Zbývalo nám v našem plánu ještě pár památek, proto bylo třeba vyjet poměrně brzy, abychom všechno stihli.
Po ranním rozloučení s rodinami jsme nasedli do našeho autobusu a vyrazili. Cestou nám naše paní průvodkyně vyprávěla pikantní historky britských panovníků a cesta nám rychle utekla.
V Londýně jsme opět zaparkovali náš autobus v North Greenwich a lanovkou se přemístili na druhý břeh Temže. Odtamtud jsme se metrem přemístili do centra Londýna k hradnímu komplexu Tower of London. Shodou okolností prostranství paláce bylo plné Čechů, protože ten den hráli naši fotbalisti s výběrem Anglie kvalifikační zápas na mistrovství Evropy.
My jsme se přesunuli za zdi paláce, které nechal postavit Vilém Dobyvatel a viděli jsme nejen kus britské historie, ale i současnost – v podobě korunovačních klenotů.
Po návštěvě paláce jsme se přesunuli tzv. doubledeckerem, čili typickým červeným dvoupatrovým autobusem ke katedrále sv. Pavla, přešli přes Millenium Bridge a opět metrem na North Greenwich.
Po rozloučení s Londýnem jsme se nalodilli na trajekt a pak jsme se západní Evropou přibližovali k českým hranicím.
Týdenní výlet do Spojeného království se opět vydařil, spousta dětí se těší, že příští rok vyrazíme znovu.
Fotografie naleznete zde.