Basketbalový turnaj

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 se uskutečnilo okresní kolo v basketbale na ZŠ Školní v Příbrami. Naší školu reprezentovalo družstvo dívek ve složení Veronika Beranová, Alžběta Kratochvílová, Adéla Universalová, Adriana Kajgrová, Kateřina Sobotková, Kateřina Králová, Lucie Ema Kubešová, Alena Plíhalová, Vanda Sojková a Eliška Dragounová. Dívky ve skupině narazily na ZŠ Bratří Čapků, kterou porazily 10:2,
na ZŠ pod Svatou Horou, se kterou také vyhrály a to těsným výsledkem 6:4. V dalším zápase hrály proti ZŠ Jiráskovy sady, se kterou v loňském roce prohrály v rozhodujícím zápase o jeden koš. Dívky se snažily prohru této škole vrátit, ale nakonec se to nepodařilo a prohrály 6:15. V posledním zápase nastoupily proti skvěle hrající ZŠ Školní.
Po vyrovnaném a nádherném souboji, kdy obě družstva předvedla výborný basketbal, nakonec dívky prohrály 10:5 a obsadily tak 3. místo ve skupině.
Všem hráčkám blahopřejeme za odvedené výkony a děkujeme za výbornou reprezentaci školy. Foto zde.

Ve středu 12. 12. 2018 se uskutečnilo okresní kolo v basketbalu pro chlapce 8. a 9. tříd. Tento turnaj se odehrál na ZŠ Březové hory. Naše družstvo ve složení Dominik Slíva, Dominik Šanda, Jakub Jindáček, Jáchym Jandl, Tobias Bröstl, Horst Bauer, Vojta Panuška, David Dekastello, Denis Branšovský, Matěj Cihlář a náhradní hráč týmu Zdeněk Kohl narazilo ve své skupině na ZŠ Jiráskovy sady, ZŠ Březové Hory, ZŠ Bratří Čapků a ZŠ pod Svatou Horou. Chlapci předvedli skvělý basketbal plný krásných herních kombinací. Nejhezčím zápasem byl souboj s basketbalovým družstvem a největším favoritem celého turnaje a to se ZŠ Březové Hory. Po velkém a úporném souboji nakonec naše družstvo prohrálo těsným rozdílem a to 18:16. Ostatní zápasy ve skupině pro nás dopadly vítězně a po výsledcích se ZŠ Jiráskovy sady 22:9, kdy chlapci vrátili tomuto týmu porážku z loňského rozhodujícího zápasu, po vítězství nad ZŠ Bratří Čapků 12:8 a ZŠ pod Svatou Horou 16:8 chlapci postoupili do semifinále turnaje ze druhého místa. V semifinále se utkali s dalším skvěle hrajícím týmem a to se ZŠ Školní, který nakonec prohráli. V posledním zápase o třetí místo se ZŠ Březnice byla na družstvu vidět velká únava a tak po prohraném zápase nakonec obsadili chlapci krásné 4. místo v okrese. Všem hráčům blahopřejeme k velkému úspěchu a děkujeme za vynikající reprezentaci školy v tomto turnaji. Foto zde.
Pavel Hadraba