Záložka do knihy spojuje školy

V letošním roce se žáci 1. stupně naší školy již podruhé účastnili projektu s názvem Záložka do knihy spojuje školy. Jedná se o projekt, který vyhlašují Česká a Slovenská národní knihovna, během něhož si žáci českých a slovenských škol vymění vlastnoručně vyrobené záložky do knih. Do projektu se letos přihlásilo 239 českých a 583 slovenských škol, celkem 105 911 žáků. Naší škole byla vybrána ZŠ ze slovenské Nitry. Během října žáci vyrobili pro děti ze slovenské školy záložky s tématem “Moje oblíbená kniha”. Celkem vytvořili asi 350 záložek. Některé nebyly podle jejich představ nebo se naopak záložky příliš líbily a žáci si je nechali, a tak jsme nakonec do školy ve slovenské Nitře odeslali jen necelých 300 záložek. Přibližně stejný počet jsme obdrželi ze slovenské školy. Někteří naši žáci byli překvapeni, že na Slovensku mají stejné knížky. Např. Pipi Dlhá pančucha nebo Rozprávky o psíčkovi a mačičke. Doufáme, že kamarádi ze Slovenska prožijí se záložkami od nás mnoho krásných chvil nad knihami, stejně jako naši žáci se zdařilými záložkami ze školy v Nitře.
Fotografie naleznete zde.
Jitka Debnárová