Turnaj Think Blue Cup – 1. místo v okresním kole

Dne 13.11. se uskutečnil turnaj Think Blue Cup – okresní kolo žáků 1. – 5. tříd ve florbale. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin. Ve skupině A hrály týmy z 1. a 2. ZŠ Dobříš, Sedlčany, Školní Příbram, ve skupině B družstva ze ZŠ Kamýk nad Vltavou, FbC Nečín a ZŠ Propojka. Vítězové obou skupin postupovali přímo do krajského kola a v závěru soutěže si navíc zahráli finále.
První zápas našich žáků proti 2. ZŠ Dobříš byl velice vyrovnaný. O vstřelení prvního gólu se postaral náš kapitán Vojta Panuška ihned po odpískání začátku utkání. Po prvním poločase jsme s přehledem vedli 3:1. Závěr hry byl velice dramatický, ale nakonec Tomáš Obermajer a Vojta Panuška, kteří dali po dvou gólech, potvrdili vítězství 4:3. Vojta předvedl, jakou má skvělou trefu a dalším soupeřům ze ZŠ Sedlčany vstřelil přes pět gólů! Tento tým jsme jasně porazili 9:2. Nejtěžší utkání ve skupině jsme sehráli se ZŠ Školní Příbram – finalistou z minulého klání O pohár hejtmana v Příbrami. Toto utkání rozhodlo o tom, kdo postoupí do krajského kola. Ze začátku jsme udělali chybu v obraně a inkasovali první gól. Po dvou minutách jsme nakonec vyrovnali, a tak první poločas skončil 1:1. Do druhé části boje jsme vstoupili s velkým odhodláním a nasazením. Přidali jsme ještě další dvě branky a nakonec zvítězili 3:1.
Následoval finálový zápas s jasným vítězem skupiny B – „ZŠ Propojka“. Hned po zahájení utkání jsme předvedli, jak silná je naše chuť po vítězství. Vojta Panuška se opět trefil do brány hned několikrát a s pomocí vynikající obrany a dalších skvělých střelců např. Štěpána Böhma nebo Tomáše Obermajera jsme porazili tým „ZŠ Propojka“ 10:4.
V průběhu turnaje Think Blue Cup se ještě konala soutěž „Nejlepší trefa“. Cílem této hry bylo trefit se do několika otvorů s body vedle namalovaného brankáře. Body se sčítaly a na konci celého turnaje se vyhlásilo nejlepší družstvo a hráč s největším počtem. Nejlepším družstvem se stala 2.ZŠ Dobříš, nejpřesnějším střelcem Vít Kořínek. Chtěl bych poděkovat všem našim hráčům – obraně, brankáři a útočníkům – za krásné výkony, bojovnost a chuť zvítězit.
Náš tým reprezentovali: Brožík Jiří, Snížek Ondřej, Klimt Robert, Houska Matouš, Kořínek Vít, Obermajer Tomáš, Vylita Jan, Panuška Vojtěch, Böhm Štěpán, Petrlík Daniel, Fenyk Filip, Stibor Tadeáš, Vázler Ondřej.
Fotografie naleznete zde.
Mgr. Štěpán Votava