Sportovní úspěch – postup do krajského kola v basketbalu

V úterý 28. ledna proběhlo na ZŠ Březové Hory okresní kolo basketbalového turnaje IV. kategorie starších žáků. Naši školu v tomto turnaji reprezentovali: Tobias Bröstl, Václav Hylmar, Vojtěch Panuška, Josef Lojín, Tomáš Havlík, Vojtěch Kulhavý, Jaroslav Jarý, Miroslav Pavrovský, Ondřej Šprungl a Josef Holobrada.
V naší skupině jsme odehráli úvodní zápas proti ZŠ Milín. Tento zápas zvládli chlapci velmi dobře a porazili soupeře jednoznačným rozdílem 42:2. Ve druhém zápase nás čekal silný soupeř, vítěz několika ročníků tohoto turnaje – ZŠ Březové Hory. V úvodu zápasu se chlapcům nedařilo, ale postupně zlepšovali svoji hru, herní kombinace a hlavně střelbu. Po výborném prvním poločase jsme se soupeřem prohrávali pouze o čtyři body. Ve druhém poločase, družstvo zabojovalo a koncem poločasu vedlo nad soupeřem o dva body. I přes velkou bojovnost týmu jsme nakonec inkasovali koš v závěru hry a zápas skončil nerozhodně 23:23. Ve třetím zápase nás čekali hráči ZŠ Rožmitál. V tomto utkání si už chlapci celý zápas pohlídali a soupeře porazili 34:14. V závěrečném zápase skupiny jsme narazili na ZŠ Sedlčany. V tomto utkání jsme potřebovali zvítězit o dostatečný počet bodů, abychom postoupili do dalších bojů z prvního místa. Tento plán se vydařil – družstvo po výborném výkonu zvítězilo 29:8.
   V semifinále jsme narazili na druhý tým z druhé skupiny – ZŠ Jiráskovy sady. S tímto soupeřem si chlapci také poradili a vyhráli 29:8. Toto vítězství nás posunulo do souboje o první místo. Ve finále jsme se utkali s vítězem druhého semifinále,
a to opět se ZŠ Březové Hory. Tento zápas byl ozdobou celého turnaje, kde oba týmy předváděly skvělou hru a snažily se výsledek zvrátit na svou stranu. Po velmi dramatickém a bojovném utkání chlapci soupeře porazili těsným, ale vítězným výsledkem 13:11, čímž obsadili celkové skvělé první místo v okrese a zároveň vybojovali postup do dalších bojů krajského kola. Velké dík patří celému družstvu za skvělou reprezentaci školy a blahopřání k postupu do krajského kola.
Fotografie naleznete zde.
Mgr. Pavel Hadraba