Soutěž Městské knihovny Dobříš – úspěch našich žáků

5. květen, den, kdy jsme do knihovny odevzdávali soutěžní práce na téma Josef Kainar – od Zlatovlásky po bigbeat. Řekla bych, že nejjednodušší na tomto tématu byl nápad. Rozhodnout se následně, jakou výtvarnou technikou ho zrealizovat nebo jak napsat báseň, je těžké.
Mně osobně vířilo hlavou tolik myšlenek, že jsem se dlouho rozhodovala, kterou uskutečním. A jak to většinou bývá, jeden z nápadů vyhrál tu nekončící válku vizí a představ. Nejlepší inspirace vždy najdeme kolem nás. Mne k jedné části obrazu inspiroval obyčejný stůl, na kterém jsem měla položené desky s výkresem.
Všechny práce, které jsem mohla vidět, byly úžasné a originální. Věřím tedy, že vybrat vítěze bylo obtížné. Výtvarných prací bylo kolem 180, výtvarně-literárních 15 a literárních necelých padesát. První místa měla jak ve výtvarné, tak i literární části pouze jednoho vítěze. A v čem je náš úspěch? Literární práci vytvořily dvě dívky z naší školy, žačky 8.C Eliška Holanová a Anežka Pechová. Jejich práce se umístila na 1. místě! Na 2. místě se umístil také žák naší školy, David Jaruška ze 4. C.
Výherní výtvarnou práci stvořila rovněž dívka z 8. C, Barbora Krejsová, tedy já. Žádný z autorů se ještě nikdy nezúčastnil podobné soutěže. O to je úspěch větší.
Celý program byl doprovázen živou hudbou a recitací z děl Josefa Kainara.
Barbora Krejsová, 8.C
Fotografie naleznete zde.