Sazka olympijský víceboj – Odznak všestrannosti

Sazka olympijský víceboj, tzv. Odznak všestrannosti, se konal v pátek 23. 3. A jelikož naše škola je jeho součástí, vydali jsme se ho splnit do sportovní haly v Sedlčanech. Celkem se zde sešlo 9 škol z celého okresu. Závodilo se v pěti disciplínách, které prověřovali všestrannost žáků.
Pětiboj byl složen z následujících disciplín: Trojskok snožmo, Hod medicinbalem za sebe, Skok přes švihadlo po dobu 2 minut – 4 styly, Kliky po dobu 2 minut, Dribling mezi kuželi po dobu 2 minut.
Za naši školu soutěžilo jedno družstvo ve složení: Samuel Peták, Dominik Vávra, Václav Mareš, Josef Holobrada, Nikola Slívová, Barbora Housková, Karolína Dušková a Štěpánka Dostálová. Dále se všestrannosti zúčastnilo sedm jednotlivců: Veronika Beranová, Eliška Dragounová, Natálie Bárová, Horst Bauer, Patrik Kovařík, Stanislav Holobrada a Matěj Homolka.
Všichni závodníci si ve svých kategoriích vedli velice dobře. Družstvo skončilo na krásném 4. místě. Nejlepší však byl Václav Mareš, ze třídy 6. C, který ve své kategorii obsadil 1. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Je tedy jasné, že v květnu nás čeká krajské kolo odznaku všestrannosti, které by se mělo uskutečnit na atletickém stadionu ve Slaném.
Všem našim závodníkům gratulujeme a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů. Více o projektu Sazka olympijský víceboj najdete na stránce: ceskosportuje.cz.
Fotografie naleznete zde.
N. Purkartová, Z. Kočí