Robotika na naší škole

‌V letošním roce jsme pro naše žáky otevřeli kroužek robotiky, při kterém se žáci prvního i druhého
stupně seznámí s malými robůtky Ozoboty. Díky těmto skvělým robotům proniknou do tajů programování, rozvinou svoji schopnost logického uvažování a naučí se spolupracovat v týmu. Po prvním měsíci práce s Ozoboty naši druháčci a třeťáčci již zvládají naprogramovat Ozobota pomocí barevných fixů, vypracovávají pro něj trasy různé náročnosti a pomalu se budou učit programovat za pomoci počítače a programu Ozoblockly. Robotika prožívá v současné době velký boom, proto ani naše škola nezůstává v této oblasti pozadu – investujeme do různých stavebnic a naši pedagogové se pravidelně účastní konferencí zaměřených na robotiku a IT problematiku. V současné době disponujeme patnácti Ozoboty, stavebnicí LEGO Mindstorms a stavebnicemi VEX IQ včetně hracího pole. Díky tomuto vybavení se naši žáci v červnu mohli zúčastnit celostátní soutěže VEX IQ Challenge, kde se svým vlastnoručně postaveným a naprogramovaným robotem obsadili krásné 12. místo z 33 soutěžících. I do budoucna bude naší snahou zdokonalení výuky robotiky a seznamování žáků s novinkami v této oblasti.
Fotografie naleznete zde.
Mgr. M. Cieślik