Minibasket chlapci

Ve středu 27. 3. 2019 proběhlo na ZŠ Školní Příbram okresní kolo v minibasketu kategorie II. – starší žáci. Naši školu v tomto turnaji reprezentovali: Sebastian Jager, Tomáš Hrazdíra, Štěpán Kvapil, Jan Kutman, Ondřej Panuška, David Bartoš, Jonáš Marek, Ondřej Schneider, Antonín Laštovka, Lukáš Micka.

Ve skupině jsme odehráli úvodní zápas proti ZŠ Březové Hory, který jsme prohráli 0:4. V dalším zápase se naši chlapci začali herně zlepšovat a se ZŠ Bratří Čapků vyhráli rozdílem 9 bodů a to 10:1. Ve třetím zápase na úspěch z průchozího souboje navázali, když vyhráli nad ZŠ Březnice 3:0. Poslední zápas základní skupiny jsme odehráli proti ZŠ Školní, kde chlapci předvedli náš nejlepší výkon na turnaji a bojovným způsobem dokázali vyhrát nejtěsnějším možným výsledkem 2:1. Díky těmto krásným výsledkům jsme postoupili do semifinále z prvního místa základní skupiny B. Naše družstvo narazilo
na druhý tým základní skupiny A – ZŠ Rožmitál. Po velmi náročném a dlouhém souboji naši chlapci bohužel podlehli výsledkem 5:9. V následném zápase o třetí místo jsme narazili opět na ZŠ Školní Příbram, kde se projevila fyzická únava z předcházejících zápasů, a chlapci prohráli výsledkem 0:8. Z turnaje si i tak odvážíme krásné konečné čtvrté místo, za které vděčíme našim skvělým reprezentantům.Fotografie naleznete zde.

Iveta Císařová