Krabice od bot

V předvánočním čase se naše škola opět připojila k charitativní akci Krabice od bot. Pro všechny z nás
to bylo uvědomění si, že ne všechny děti mohou vánoční svátky strávit v hojnosti a radosti, a že alespoň drobným dárkem jim tu radost udělat můžeme.
Od poloviny listopadu se naše třídy pomalu plnily balíčky. V pondělí 3.12. všechny třídy snesly dárky pod školní vánoční strom a k našim dárkům přidaly ty své i děti z česko-anglické mateřské školy Happy Flowers. Pod stromem leželo 270 dárků. Naše vstupní hala vypadala impozantně.
Samotné vysoké číslo ovšem není tím nejdůležitějším. Letos jsme opravdu dbali na to, aby dárky byly v co nejlepším stavu. Nemusely být nové, i když někteří rodiče pro tuto příležitost nakoupili nové hračky, šlo však o to, aby jako nové vypadaly. Tedy, nesměly být v žádném případě rozbité, poškozené nebo špinavé. Jen takové dárky udělají pod stromečkem radost. Konkrétně šlo o deskové hry, knihy, stavebnice, kosmetiku, bižuterii a oblečení.
V úterý 4.12. si pro dárky přijela paní Kateřina Vojkůvková z Českobratrské církve evangelické a ještě ten samý den všechny dárky rozvezla do azylových domů v Sedlčanech a v Příbrami a nízkoprahového domu v Hořovicích.
Ještě jednou děkujeme všem dětem a jejich rodičům, kteří se na akci podíleli, a přejeme všem obdarovaným, aby z dárků měli radost.
Monika Housková