Den Země na „staré“ škole

V pátek 20. 4. 2018 jsme se opět dočkali oslav Dne Země.
Třídy prvního stupně a žáci 6. ročníku se pustili do úklidu prostranství začínající u školy a končící v prostorách parku. Opět se k nám připojilo i město Dobříš, které poskytlo pytle a rukavice na sběr odpadků. Zajistilo také jejich odvoz. A abychom dětem úklid zpříjemnili, připravili jsme
pro ně v tělocvičně,  v okolí školy a v parku několik stanovišť s úkoly. A co je čekalo? Stanoviště s tajemnými názvy – U sýčka, Vajíčka, Zraněný živočich, Ubongo, Tučňák a další. Následovala stanoviště, u kterých tušili, co je čeká – Rébusy, Krkavcovití, Co do přírody nepatří a pak stanoviště, která procházejí každoročně – První pomoc, Třídění odpadů a Poznávání přírodnin. Ani tento rok nechyběly celosoutěžní úkoly. První byl tradiční sběr odpadků. Druhý úkol bývá vždy originální a tak děti tentokrát tvořily přáníčka Zemi. Výsledky klání jsou již známy, ale o ně šlo až v druhé řadě. Důležité bylo, že se nám vydařilo počasí a děti si tento den užily. Je ještě třeba poděkovat pedagogům a žákům 9. ročníku, kteří na stanovištích pomáhali.
Fotografie naleznete zde.

Žáci 7. ročníku vyrazili na pěší výlet na Vlašku a vytvořili paletky přírodnin, fotografie naleznete zde.

Žáci 8. ročníku vyjeli do Prahy. Pomocí pracovního listu se seznámili s areálem krásného Vyšehradu a se všemi legendami, které se k tomuto místu pojí. Svůj výlet zakončili procházkou po pražské náplavce. Fotografie naleznete zde.