Anglická slovíčka i s výslovností na internetu

V závěru loňského školního roku žáci druhého stupně, především žáci devátých ročníků, v rámci školního projektu vložili
na internet veškerou slovní zásobu z učebnic Project, 3. vydání nakladatelství Oxford University Press, které u nás využíváme od 5. do 9. ročníku.
Program může zcela zdarma využít každý zájemce nejen na PC, ale funguje i na chytrých telefonech.
Pro běžné používání NENÍ NUTNÉ se v tomto programu registrovat. Aplikace obsahuje nejen kartičkový systém, jehož součástí je i výslovnost, ale nabízí i další možnosti procvičení slovní zásoby formou her či testů.
Při používání kartiček (flashcards) je možné si zvolit, v jakém pořadí chcete slovíčka procvičovat, zda nejprve zobrazit angličtinu nebo češtinu. K otočení kartiček slouží tlačítko „click to flip“ v pravé spodní části kartičky. Co všechno program umí, je potřeba si vyzkoušet. Slovíčka najdete na internetové adrese www.quizlet.com.

Dále postupujte takto:
1. Do vyhledávače stránky (na horní liště okénko „Search Quizlet“) napište ZS1Dobris.
2. Po otevření stránky klikněte na bílý obdélník s ikonkou motýlka a nápisem ZS1Dobris, který uvidíte na pravé straně. Objeví se seznam více než 120 sad slovíček zpracovaných podle pracovních sešitů k učebnicím Project 3.
(Sady jsou automaticky řazeny podle data vložení „latest“, ale v programu si lze zvolit i abecední řazení pro lepší orientaci.)
3. V pravé části stránky klikněte na „alphabetical“. Pak už jen stačí najít správnou sadu slovíček. (Project 3 = 3. vydání učebnice, level = díl, který používáte. To znamená, že 5. roč. – level 1, 6. roč. – level 2, 7. roč. – level 3, 8. roč. – level 4, 9. roč. – level 5. Dále je uvedeno číslo lekce a její část.)

V letošním roce probíhá zkušební provoz této stránky, abychom vychytali poslední chybičky. V průběhu roku máme v plánu zpracovat stejným způsobem slovní zásobu k učebnicím Chit Chat, které používáme ve 3. a 4. ročnících.
Hodně štěstí při studiu angličtiny!

Mgr. Alexandra Kubátová